Penzion Za Vodou

  • Share on Facebook
  • Share on Twitter
  • Share on Linkedin
  • Share on Google Plus

WiFi infrastruktura pro hotel a konferenční prostory

"Realizované řešení WIFI pokrytí je plně funkční a výborně splňuje požadavky hostů našeho hotelu, což je pro nás nejdů­ležitější. Dalším významným aspektem je také možnost případného bez­problémového rozšíření WIFI pokrytí dalších částí našeho penzionu v budoucnosti. Projekt byl realizován přesně podle našich požadavků, vzájemné dohody a ke spokojenosti všech stran.“ Tomáš Bořek, ředitel penzionu

KLÍČOVÉ PŘÍNOSY

Hlavním přínosem je zvýšení kapacity WiFi a zlepšení signálu v penzionu. Po nasazení nového řešení dosahuje pokrytí více jak 95% všech prostor areálu. Použité přístupové body ZyXEL NWA3560-N , které pracují v 2,4GHz i 5GHz pásmu umí současně spravovat až 16 oddělených sítí bez nutnosti dalších investic, což je vzhledem k připravovanému rozšíření zejména konferenčních prostor penzio­nu určitě příjemné zejména pro investora. Také správce sítě získal výhodu centrálního a vzdáleného nastavení přístupových bodů pomocí jednoho AP ZyXEL NWA3160-N, který slouží jako kontroler. Pro hosty je pak přínosem, že jsou na kterémkoli místě v penzionu stále připojeni do jediné sítě bez nutnosti přehlášení.

VÝZVA

Hlavním důvodem pro realizaci tohoto projektu bylo nedostačujícího pokrytí a kapacita WiFi připojení v kongresových prostorách, ubytovací části a prostoru restaurace, kde docházelo při více současných připoje­ních k WiFi k její celkové nedostupnosti. Po vyhodnocení všech požadavků zákazníka bylo navrhnuto řešení od společnosti ZyXEL. Pan Martin Kubelka ze společnosti MEPAP s.r.o. byl tedy osloven ředitelem penzionu s požadavkem na precizní pokrytí penzionu WiFi signálem, přípravou na budoucí rozšiřitelnost a začleněním do stávající struktury LAN bez nutnosti její obměny, či nutnosti velkých investic. „Pro nasazení tohoto řešení jsme se rozhodli na základě prostudování reportu od společnosti ZyXEL, kterému předcházelo důkladné měření pokrytí signálu WiFi v prostorách penzionu. Samotná konfigurace a instalace pak trvala pouhé dva dny, včetně odladění specifických požadavků. Rychlost provedení byla umožněna pružností firmy MEPAP s.r.o. a vynikající technickou podporou společnosti ZyXEL.“, říká Martin Kubelka.

REALIZACE

Projektu předcházelo profesionální měření WiFi signálu techniky společnosti ZyXEL, proškolení techniků MEPAP a obchodní a technická podpora v projektu. V Penzionu Za Vodou je v současnosti aktivních celkem 11 přístupových bodů ZyXEL NWA3560-N, které pokrývají všechny výše zmíněné části, tj. ubytovací, kongresovou a restauraci. Každý přístupový bod vysílá jedinou veřejně přístupnou bezdrátovou síť pro hosty penzionu. Tato síť je oddělena od interní sítě pomocí VLAN a umožňuje pouze přístup na internet. Přístupové body jsou napájeny dvojicí plně spravovatelných switchů ZyXEL GS1910-24HP pomocí PoE. Jako kontroler pro řízení přístupových bodů pak slouží jediný ZyXEL NWA3160-N. Celé řešení je připraveno na plánované rozšíření pokrytí po budovaných nových budovách penzionu bez nutnosti měnit stávající infrastrukturu.

INSTALOVANÁ ZAŘÍZENÍ

2x plně spravované switche GS1910-24HP Inteligentní spravovatelný GbE switch s 24 porty a technologií PoE v nové normě HP. Switch zajišťuje propojení infrastruktury s vysokou propustností a podporou protokolu IPv6, tím zcela uspokojí potřeby malých a středních podniků. PoE napájení poskytuje příkon až 30W na port

1x NWA3160-N použitý jako kontroler a 11x přístupové body ZyXEL NWA3560-N Oba modely jsou přístupovými body standardu 802.11 a/b/g/n určené pro podniky mají větší šířku pásma a vynikající výkon. Jedná se AP typu 3 v jednom - režim kontroler, režim spravovatelného AP a režim samostatného AP.

Back to Success Stories